JUDr. Peter Kerecman, PhD. absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v roku 1995, doktorandskú prácu (PhD.) obhájil na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (2000). V advokácii pôsobí od roku 1995, ako advokát dvadsať rokov v Košiciach. V rokoch 2007 – 2019 bol externým poradcom Ústavného súdu SR, je členom Tlačovej rady SR, pôsobil ako člen predsedníctva Slovenskej advokátskej komory a odvolacieho disciplinárneho senátu, je podpredsedom Redakčnej rady Bulletinu slovenskej advokácie, predsedom Pracovnej skupiny Slovenskej advokátskej komory pre históriu advokácie, členom skúšobného senátu pre advokátske skúšky. Je autorom, resp. spoluautorom niekoľkých monografií, komentárov k zákonom, tematickým zbierok judikátov a niekoľkých desiatok odborných článkov najmä z občianskeho práva hmotného a procesného, trestného práva, ústavného práva a obchodného práva, histórie advokácie v Právnom obzore, Justičnej revue a Bulletine slovenskej advokácie.
Venuje sa dlhodobo problematike slobody prejavu, o ktorej publikoval knižne – Novinári a sloboda tlače v rozhodnutiach Európskeho súdu pre ľudské práva (2003), Sloboda prejavu v médiách a ochrana pred jej zneužitím (2009), Sloboda prejavu verzus právo na súkromie (zborník Investigatívna žurnalistika, 2004) a články v Justičnej revue, napr. Realizácia práva na uverejnenie tlačovej opravy údajov uverejnených v periodickej tlači (2002), Fotografia osoby v periodickej tlači a ochrana osobnostných práv (2003), Nad jedným rozhodnutím ESĽP alebo o zásahoch do súkromia osoby verejného záujmu uverejnením jej fotografie (2005), Poskytovanie podobizní obvinených orgánmi činnými v trestnom konaní médiám (2006), Postmortálna ochrana osobnosti pred neoprávnenými zásahmi médií (2010), Európsky súd pre ľudské práva o práve na odpoveď (2019), Právo na odpoveď v rozhodovacej praxi slovenských súdov (2020).
Mgr. Lukáš Lapšanský, PhD., absolvoval vysokoškolské štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Bordeaux IV Montesquieu (Francúzsko). Pôsobí ako samostatný vedecký pracovník na Ústave štátu a práva SAV, kde súčasne vykonáva funkciu zástupcu riaditeľa, a je činný aj ako advokát. Je autorom alebo spoluautorom desiatok vedeckých a odborných článkov vydaných doma i v zahraničí, v ktorých sa zameriava na oblasti súťažného práva, obchodného práva a mediálneho práva. Je autorom alebo spoluautorom viacerých monografií ako napr.Tlačový zákon. Komentár (C.H Beck, Praha, 2009 a 2021, v spoluautorstve), Ochrana hospodárskej súťaže v oblasti médií na Slovensku (Veda, Bratislava, 2014), Sloboda prejavu v rozhodnutiach súdov (Veda, Bratislava, 2015, v spoluautorstve), 100 rokov časopisu Právny obzor (Veda, Bratislava, 2017, v spoluautorstve) alebo Ochrana hospodárskej súťaže pred protisúťažnými zásahmi orgánov verejnej moci (Ústav štátu a práva SAV, Bratislava, 2020) alebo kapitol v monografiách domácich (Hospodárska súťaž a štátna pomoc, in Európske právo na Slovensku: právny rozmer členstva v Európskej únii, Kalligram, Bratislava, 2002) ako aj zahraničných (Kartelrecht: časť D./VIII., in Handbuch Wirtschaft und Recht in Osteuropa, C. H. Beck Verlag, München, 2003). Tlačový zákon. Komentár (C.H Beck, Praha, 2009, v spoluautorstve) bol ocenený Autorskou cenou za právnu publikáciu v Slovenskej republike za rok 2010 udeľovanou v rámci každoročne organizovanej medzinárodnej vedeckej konferencie Karlovarské právnické dny.
Doc. JUDr. Jozef Vozár, CSc. vysokoškolské štúdium na Právnickej fakulte UK v Bratislave ukončil s vyznamenaním v roku 1989 a nastúpil do Ústavu štátu a práva SAV. V roku 1996 sa stal štipendistom nadácie Alexandra von Humboldta a pôsobil aj na Inštitúte Maxa Plancka v Mníchove. Napísal desiatky vedeckých a odborných článkov uverejnených doma i v zahraničí, a tiež viacero vedeckých publikácií. Vo svojej tvorbe sa snaží spájať teóriu s praxou. Dvadsať rokov vykonával advokátsku prax. Niekoľkoročné zastupovanie klientov v oblasti reklamy, prednášania v Reklamnej akadémii a spolupráca s mesačníkom Stratégie⛘vyústili do publikovania monografií Reklama a právo (Bratislava, Veda, 1997) a Právo proti nekalej súťaži (Bratislava, Veda, 2013). V rokoch 2000-2002 participoval na medzinárodnom projekte Mediáne právo v strednej a východnej Európe pod gesciou rakúskeho inštitútu FOWI. Výsledkom tohto výskumu bola publikácia Rundfunkrecht in der Slowakei (Wien, FOWI, 2002). Ďalej sa ako vedúci autorského kolektívu podieľal na publikácii Zodpovednosť a riziko pri vedení firmy (Bratislava, Verlag Dashöfer, 2002 – 2004). V spoluautorstve napísal Komentár k tlačovému zákonu (Praha, C.H Beck, 2009 a 2021), Zodpovednosť v práve (Bratislava, Wolters Kluwer, 2019) Komentár k zákonu o reklame (Bratislava, C.H Beck, 2021), Sloboda prejavu v rozhodnutiach súdov (Bratislava, Veda, 2015) a Pravda, lož a sloboda slova (Bratislava, Veda, 2020)
Spoločne s Oľgou Ovečkovou sú vedúcimi autormi kolektívnej monografie pod názvom 100 rokov časopisu Právny obzor (Bratislava, Veda, 2017) venovanej histórii najstaršieho slovenského právnického časopisu. Jozef Vozár v Ústave štátu a práva SAV založil edíciu Významní slovenskí právnici, v rámci ktorej spracoval život a dielo Vladimíra Fajnora (Bratislava, Veda, 2017) a Augustína Rátha (Bratislava, Veda, 2018). Jozef Vozár je členom viacerých vedeckých rád, a tiež redakčných rád časopisov Právny obzor a Duševné vlastníctvo. Je jedným zo zakladateľov a odborných garantov Školy slovenského práva na Právnickej fakulte Jagelovskej univerzity v Krakove.
V rokoch 2010 – 2012 bol poradcom premiérky Ivety Radičovej pre oblasť rozvoja demokracie a boja proti korupcii. V rokoch 2014 -2019 bol členom Súdnej rady SR. Od roku 2021 je členom Právnej rady NBS.
Za publikačnú činnosť získal viaceré ocenenia. Dvakrát autorskú cenu udeľovanú spoločnosťou Karlovarské právnické dni (2009 a 2014). Cenu SAV za popularizáciu vedy 2012. V roku 2016 mu nadácia Štefana Lubyho udelila Pamätnú medailu Štefana Lubyho a v roku 2019 rektor UK pamätnú medailu Univerzity Komenského.