Mgr. Jana Barinková vyštudovala právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V roku 2009 bola vymenovaná do funkcie právnej čakateľky prokuratúry a po absolvovaní odbornej justičnej skúšky v roku 2011 vymenovaná do funkcie prokurátorky Okresnej prokuratúry Pezinok, kde pôsobila do roku 2021 v oblasti civilného procesu, v oblasti dozoru nad dodržiavaním zákonnosti orgánmi verejnej správy a oblasti dozoru nad dodržiavaním zákonnosti v miestach, kde sú držané osoby pozbavené osobnej slobody alebo osoby, ktorých osobná sloboda je obmedzená. Od roku 2022 pôsobí na Netrestnom odbore Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky.
Mgr. Tomáš Čentík absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v roku 2011 a v súčasnosti pôsobí ako advokát so sídlom v Košiciach. Je spoluautorom právnických komentárov k zákonu o nájme a podnájme nebytových priestorov, zákonu o nájme poľnohospodárskych pozemkov a zákonu o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku, ktoré boli publikované na právnickom odbornom portáli ulpianus.sk, ako aj komentára k Civilnému sporovému poriadku vydaného nakladateľstvom C. H. Beck. Publikoval tiež viacero článkov v domácej odbornej časopiseckej literatúre (Bulletin slovenskej advokácie, Ars notaria a Justičná revue) a na internetových portáloch ulpianus.sk a lexforum.sk. V rámci výkonu právnej praxe sa venoval prednášateľskej činnosti pre Akadémiu konkurzného práva so zameraním na interdisciplinárne otázky konkurzného práva a iných právnych odvetví.
Mgr. Tamara Čipková, PhD. absolvovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V súčasnosti na tejto fakulte pôsobí ako odborná asistentka na Katedre občianskeho práva. Počas doktorandského štúdia absolvovala semestrálny výskumný a študijný pobyt na Viedenskej univerzite. Vo svojej vedecko-pedagogickej praxi a publikačnej činnosti sa venuje najmä aktuálnym otázkam občianskeho a rodinného práva s osobitným zreteľom na postavenie maloletého dieťaťa. Participuje na riešení vedeckých projektov APVV a VEGA. Pravidelne sa zúčastňuje na domácich, ako aj zahraničných vedeckých konferenciách. Je členkou Rady Vlády SR pre rodinu a demografický vývoj. Zároveň pôsobí v advokácii, kde sa rovnako zameriava na civilnoprávnu a rodinnoprávnu agendu.
Doc. JUDr. PhDr. Michal Ďuriš, PhD. je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2000 pôsobí na Katedre medzinárodného práva a európskeho práva (v súčasnosti Katedra medzinárodného práva a medzinárodných vzťahov) Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, kde sa venuje prevažne medzinárodnému právu súkromnému a procesnému a právu medzinárodného obchodu. V minulosti pôsobil ako externý spolupracovník aj na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave. V rokoch 2000 až 2004 pôsobil ako externý spolupracovník na Ministerstve zdravotníctva Slovenskej republiky.
Prof. JUDr. Svetlana Ficová, CSc. ukončila štúdium na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1986. Na Katedre občianskeho práva Právnickej fakulty UK pôsobí od roku 1987, kde sa špecializuje na občianske právo procesné a občianske právo hmotné. Je autorkou, resp. spoluautorkou viacerých publikácií – monografií, komentárov, učebníc a skrípt. Publikovala niekoľko desiatok článkov a štúdií v domácej i zahraničnej časopiseckej spisbe. Aktívne sa zúčastnila na viacerých medzinárodných vedeckých konferenciách so zameraním na aktuálne problémy občianskeho práva. Bola spoluriešiteľkou troch úspešne obhájených grantových úloh. Je držiteľkou Ceny Karola Planka a spoludržiteľkou Autorskej ceny Karlovarských právnických dní.
Je členkou redakčnej rady časopisov Justičná revue a Bulletin slovenskej advokácie. Súčasne je zapísaná v zozname advokátov Slovenskej advokátskej komory. V rámci tejto komory pôsobí ako členka Pracovnej skupiny pre občianske právo, podskupina občianske právo procesné. Je členkou stálej pracovnej skupiny Akreditačnej komisie pre oblasť
výskumu 7: Právo a medzinárodné vzťahy.
JUDr. Katarína Gešková, PhD. je absolventkou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. V rokoch 2003 až 2016 pôsobila na Katedre občianskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave ako odborná asistentka vo vednom odbore občianske právo. Od roku 2016 pôsobí na Katedre občianskeho a obchodného práva Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave. V rámci svojho vedeckého pôsobenia absolvovala stáž na Karlovej univerzite v Prahe (2004), Univerzite v Lodži (2005) a New York University v New Yorku (2011). Je členkou riešiteľských kolektívov v rôznych grantových programoch. Je autorkou monografie Dovolanie v civilnom procese (C. H. Beck, Praha, 2010), spoluautorkou monografie Ochrana práv maloletých v civilnom procese (Eurounion, Bratislava 2009), spoluautorkou publikácie Občiansky súdny poriadok. Komentár (C. H. Beck, Praha 2012), učebníc a skrípt z občianskeho procesného práva, ako aj autorkou viacerých vedeckých štúdií a odborných článkov prevažne z oblasti občianskeho práva procesného, exekučného a rodinného práva. Aktívne sa zúčastňuje na domácich aj zahraničných vedeckých konferenciách a bola aj členkou Rekodifikačnej komisie pre občianske právo procesné. Je členkou Medzinárodnej asociácie procesného práva (International Association of Procedural Law). Aktuálne pôsobí aj ako advokátka.
Mgr. Marek Ivančo, PhD. je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, kde mu po skončení štúdia v roku 2015 bola udelená cena rektora za vynikajúcu diplomovú prácu. Na svojej alma mater v roku 2019 ukončil taktiež postgraduálne štúdium a v súčasnosti na tejto fakulte pôsobí ako odborný asistent na Katedre občianskeho práva. Od roku 2020 pôsobí zároveň v Justičnej akadémii SR, v súčasnosti ako vedúci Katedry súkromného práva. Absolvoval viacero študijných a výskumných pobytov v zahraničí (Štokholm, Viedeň, Tel Aviv, Leuven). V rámci svojho akademického zamerania sa venuje najmä procesným otázkam civilného práva. Je autorom početných domácich i zahraničných vedeckých publikácií.
Doc. JUDr. Alexandra Löwy, PhD., LL. M. vyznamenaním absolvovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave v roku 2006. V roku 2008 ukončila postgraduálne štúdium na Ústave medzinárodných vzťahov a aproximácie práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Ako asistent pôsobila na Katedre občianskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici v rokoch 2006 až 2007. V súčasnosti pôsobí ako docent na Katedre občianskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2010 je zapísaná v zozname SAK ako advokátka. V rámci vedeckej činnosti sa venuje najmä vybraným otázkam občianskeho práva procesného a hmotného, otázkam exekučného práva, ako aj otázkam práva rodinného. Aktívne publikuje v domácej aj zahraničnej odbornej tlači, pravidelne sa zúčastňuje na domácich aj zahraničných konferenciách. Je spoluautorkou komentárov k Občianskemu súdnemu poriadku a Exekučnému poriadku vydaných Nakladateľstvom C. H. Beck a spoluautorkou viacerých učebných textov.
JUDr. Jana Mitterpachová, PhD. absolvovala Právnickú fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v roku 2007, v roku 2008 tam vykonala rigoróznu skúšku a v roku 2015 obhájila dizertačnú prácu na tému Zodpovednosť za škodu v obchodnom práve – porovnanie a úvahy de lege ferenda. Udelili jej titul philosophiae doctor (PhD.) v odbore obchodné a hospodárske právo. Od roku 2007 pôsobí v advokácii, od roku 2011 ako advokátka. Profesijne aj publikačne sa zameriava na obchodné a občianske právo, a to na zmluvnú aj sporovú agendu. Je autorkou a spoluautorkou viacerých odborných článkov a publikácií, autorkou monografie
Zodpovednosť za škodu v obchodnom práve (Wolters Kluwer, 2015) a spoluautorkou veľkého komentára k Občianskemu zákonníku (C. H. Beck, 2015, 2019) a učebnice Civilné právo procesné (2022). Externe spolupracuje s katedrou občianskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a pravidelne prednáša pre Slovenskú advokátsku komoru a Nakladateľstvo C. H. Beck. Je členkou redakčnej rady Bulletinu slovenskej advokácie a Odvolacej disciplinárnej komisie Slovenskej advokátskej komory.
Doc. JUDr. Lila Bronislava Pavelková, PhD. je absolventkou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 1994 do roku 2008 pracovala na Katedre občianskeho práva tejto právnickej fakulty, v súčasnosti je členkou Ústavu súkromného práva Paneurópskej univerzity so sídlom v Bratislave. Špecializuje sa na občianske právo hmotné a rodinné právo. Je autorkou viacerých publikácií z tejto oblasti, venuje sa ochrane práv dieťaťa, manželskému a rozvodovému právu a to tak na teoretickej úrovni, ako aj v praxi. Je advokátkou a členkou Komisie pre rodinné právo Slovenskej advokátskej komory. Ako národný spravodajca zastupuje Slovenskú republiku vo viacerých aproximačných a komparačných európskych projektoch z oblasti rodinného práva. Bola členkou Komisie pre rekodifikáciu Občianskeho zákonníka pri Ministerstve spravodlivosti SR a Pracovnej komisie pre novelizáciu zákona o rodine, Občianskeho súdneho poriadku, zákona o sociálnoprávnej ochrane a sociálnej kuratele a prípadne ďalších súvisiacich predpisov.
Prof. JUDr. Romana Smyčková, PhD. je absolventkou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktorú ukončila v roku 1985. Po skončení štúdia ostala pôsobiť na fakulte na Katedre občianskeho práva ako asistent so zameraním na rodinné právo, neskôr občianske právo hmotné a od roku 1993 na občianske právo procesné. Je autorkou a spoluautorkou viacerých odborných a vedeckých publikácií – monografií, komentárov, učebníc a vysokoškolských skrípt, odborných článkov. Vo svojej vedeckej činnosti sa zameriava na otázky diferenciácie civilného procesu s dôrazom na mimosporový proces, ochranu právneho postavenia maloletých v civilnom procese, tiež ochranu právneho postavenia zraniteľných dospelých. Podieľala sa na príprave nových procesných kódexov ako podpredsedníčka Rekodifikačnej komisie pre nové civilné procesné právo. V marci 2023 jej bol udelený titul
profesor občianskeho práva.
JUDr. Renáta Šínová, Ph.D. vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, rigorózne konanie a postgraduálne štúdium absolvovala na Právnickej fakulte Masarykovej univerzity. Vo svojej profesnej praxi sa venuje predovšetkým civilnému procesnému právu a tiež právu rodinnému. Je dlhoročnou členkou Katedry súkromného práva a civilného procesu Právnickej fakulty univerzity Palackého v Olomouci, v minulosti bola asistentkou opatrovníckeho oddelenia Okresného súdu v Zlíne a teraz pôsobí ako of counsel advokátskej kancelárie v Prahe. Je spoluautorkou učebníc civilného procesného práva, komentárov k občianskemu súdnemu poriadku a občianskemu zákonníku a niekoľkých monografií. Podieľala sa na príprave zákona o zvláštnych konaniach súdnych v Českej republike, ku ktorému tiež pravidelne prednáša v Justičnej akadémii. V roku 2008 získala štatút hosťujúceho profesora na School of Law of California Berkeley.
Prof. JUDr. Marek Števček, DrSc. ukončil právnické vzdelanie na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v roku 1999. Od tohto roka pôsobí na Katedre občianskeho práva PF UK, v súčasnosti ako vedúci katedry. Okrem akademického pôsobenia zbieral i praktické skúsenosti ako advokát, sudca či v legislatívnom procese (napr. ako predseda rekodifikačnej komisie pre nové civilné právo procesné, či ako predseda rekodifikačnej komisie pre Občiansky zákonník). Venuje sa rôznym aspektom práva procesného, súkromného, medzinárodného, no i právnej filozofii a osobitne logike a logickej sémantike v právnych textoch. Publikoval stovky prác doma i v zahraničí, mnoho knižných a komentárových prác ako vedúci širokých autorských kolektívov (niektoré z nich získali významné právnické ocenenia). V súčasnosti pôsobí i v akademickej samospráve, ktorej fungovaniu a ochrane pripisuje zásadný význam aj z celospoločenského hľadiska.
JUDr. Marek Tomašovič, PhD. ukončil právnické štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave v roku 1997 a postgraduálne štúdium v odbore obchodné právo v roku 2007. V období rokov 2000 až 2008 vykonával funkciu súdneho exekútora. Od roku 2008 je prokurátorom Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky. V rokoch 2012 až 2015 bol členom Rekodifikačnej komisie na Ministerstve spravodlivosti Slovenskej republiky pre rekodifikáciu Občianskeho súdneho poriadku. Od roku 2015 pôsobí na Ministerstve spravodlivosti Slovenskej republiky ako člen Rekodifikačnej komisie pre nový Občiansky zákonník. Je spoluautorom komentára k Exekučnému poriadku vydaného v Nakladateľstve C. H. Beck v roku 2011 a v roku 2015 a spoluautorom komentára k Občianskemu zákonníku vydaného v Nakladateľstve C. H. Beck v roku 2015 a spoluautorom komentára k Civilnému sporovému poriadku vydaného v Nakladateľstve C. H. Beck v roku 2016.
JUDr. Katarína Valová, PhD. vyštudovala právo na Univerzite Komenského v Bratislave. V roku 2001 zložila odbornú justičnú skúšku a od roku 2002 pôsobí ako notárka v Bratislave I. Bola členkou Legislatívnej rady vlády SR aj predsedníčkou Legislatívnej skupiny Prezídia Notárskej komory SR. Popri svojej publikačnej činnosti ako autorka odborných a vedeckých prác v domácich časopisoch a zborníkoch a ako autorka domácich a zahraničných knižných publikácií a vysokoškolských učebníc je od roku 2003 dodnes členkou redakčnej rady časopisu ARS NOTARIA. Od roku 2007 je členkou a od roku 2022 aj prezidentkou Notárskej akadémie Slovenska. V rokoch 2007 až 2015 vykonávala funkciu rozhodcu na Stredoeurópskom arbitrážnom súde. Od roku 2011 je členkou prezídia Notárskej komory SR a od roku 2017 aj členkou Vzdelávacej komisie Notárskej komory SR. Bola členkou komisie pre rekodifikáciu civilného práva procesného, členkou predsedníctva komisie pre rekodifikáciu súkromného práva, ako aj ďalších legislatívnych komisií Ministerstva spravodlivosti SR.